Ukrayna’da Savaş: Bundeswehr Ukrayna askerlerini nasıl eğitiyor?

Piper

New member
Videoyu izleyin: Tuğgeneral Martin Bonn, Bundeswehr’in Ukraynalı askerleri silahlar konusunda nasıl eğittiğini anlatıyor.

Almanya, Ukrayna’ya yalnızca tank, topçu ve uçaksavar savunması sağlamakla kalmıyor. Bundeswehr, Ukrayna askerleri için bu silahlarla ilgili AB eğitim programından da sorumludur. EUMAM Özel Eğitim Komutanlığı komutan yardımcısı Tuğgeneral Martin Bonn ile konuşuyoruz.

Bonn’dan en önemli açıklamalar:
“Son birkaç aydır eğitimi sürekli olarak Ukraynalıların isteklerine göre uyarlayabildik. Tahmin edebileceğiniz gibi, Ukrayna’daki durum ve orada savaşın yürütülme şekli değişiyor ve biz de her zaman yanıt vermeye çalışıyoruz. Ukraynalıların ihtiyaçları.”
“Eğitim Ukraynaca yapılıyor. Bu da bizim için büyük bir zorluk. Rusça konuşan birkaç kişi var. Ama en çok tercümana ihtiyacımız var.”
Bundeswehr, Ukraynalıları silah sistemleri konusunda eğitiyor
“Almanya’da Ukraynalılar çeşitli silah sistemleri konusunda eğitim alıyorlar: Panzerhaubitze 2000, Leopard. Özel eğitim de var: özel eğitimli sağlık görevlileri, keskin nişancı eğitimi.”
“Artık eğitimi, 500 kişilik birimler olan taburlar gibi büyük oluşumların sözde personel eğitimine kaydırıyoruz. Veya tugaylar, 4.000 kişilik.”
“Örneğin, birleşik silahlı muharebeye de odaklanıyoruz.” “Ukrayna tarafının ormanda veya mevzi sistemlerinde veya özellikle geceleri nasıl savaşılacağı konusunda eğitim almasına giderek daha fazla ihtiyaç duyulduğunu da görüyoruz. Batı’dan yüksek teknolojili silah sistemlerinin teslimatı.”
Ukrayna’nın savaşta daha fazla esnekliği
Ukraynalılar şimdiye kadar bir Rus askeri felsefesi tarafından şekillendirildi: “Biz bunu farklı yapıyoruz. Görev taktikleri yapıyoruz, bu da aşağı yukarı bir komutanın emir verdiği ve seviyelerin kendisinin emirleri yerine getirme şeklini belirlediği anlamına geliyor. Bu da yol açar. çok daha fazla esneklik, daha fazla yaratıcılık ve şu anda savaş alanında gördüğümüz de bu.”
“Yaptığımız her eğitimde uluslararası insani hukuk eğitimini entegre ediyoruz. Bu savaşta Ukrayna ile Rusya arasındaki bir çatışmayı, iki değer sistemi arasındaki bir savaşı görüyoruz. Değerlerimizin ne kadar önemli olduğunu her seferinde vurgulamamız bizim için çok önemli. , bizimkiler Ukrayna’nın da sahip olduğu batılı değerlerdir.”
“İşbirliği çok iyi. Ukraynalılar oldukça motive.” “Sabah altıdan akşam altıya kadar çıraklık yaparsak, o zaman Ukraynalılar daha da ileri gider çünkü çok motive olurlar.”
Topçu mühimmatı ve uçaksavar mühimmatı ihtiyacı
“Evet, tabii ki sürekli olarak ihtiyaç duydukları şey, savaşın yoğunluğu nedeniyle, mühimmat ihtiyacı, özellikle topçu mühimmatı ve uçaksavar mühimmatı, tabii ki geçmişte yaptığımız gibi yüksek kaliteli sistemlerin tedariki. … Ve eğitimde, önümüzdeki aylarda neler olacağına bakan daha büyük derneklerin liderliğine odaklanılıyor.”
“Almanya’daki Özel Eğitim Komutanlığımızda yaklaşık 30.000 ve muhtemelen en az 9.000 kişiyi eğitmek AB’nin niyetidir.”

Vivian Bahlman, EUMAM Özel Eğitim Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Martin Bonn ile görüştü. Daha