“Robin Hood” ağacı: İngiltere’deki Çınar Gap Ağacı yasa dışı olarak kesildi

Piper

New member
Videoyu izleyin: Yasadışı bir şekilde kesildi – 16 yaşındaki çocuğun ünlü “Robin Hood” ağacını kestiği söyleniyor.

Dünyanın en ünlü ağaçlarından biriydi:

1991’de Kevin Costner’ın “Robin Hood: Hırsızların Kralı” filmiyle meşhur olan yalnız çınar akçaağacının yasadışı bir şekilde kesildiği anlaşılıyor.

Polis 16 yaşındaki şüpheliyi gözaltına aldı.

Yetkililer başlangıçta olası neden hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

İkonik ağaç, İngiltere’deki Northumberland Ulusal Parkı’nda turistik bir çekim ve popüler bir fotoğraf fırsatıydı.

Park Otoritesi Başkanı Tony Gates:

Bugün insanları gözyaşlarına boğduk ve bu kayıptan gerçekten etkilenen insanların sosyal medya, web sitemiz ve e-posta yoluyla gönderdiği mesajlardan çok etkilendik. Bu insanlara çok şey ifade edecek. İnsanlar bunu duymayı teklif edecek, burada önemli aile etkinlikleri düzenleyecekler. Bazı insanlar sevdiklerinin küllerini buraya saçmış olabilir. Ve birisinin böyle bir siteye bunu yapabileceğini hissetmesini gerçekten anlamakta zorlanıyorum ve bugün gerçek bir kayıp duygusu hissediyorum.”

“(Ağaç) insanlara çok şey ifade etmiş olacak. Kimisi burada evlenme teklifi almış, kimisi önemli aile kutlamaları yapmış. Bazı insanlar sevdiklerinin küllerini buraya saçmış olabilir. Ve birisinin böyle bir yere böyle bir şey yapabileceğini anlamak benim için çok zor ve bugün gerçek bir kayıp duygusu hissediyorum.”

Bir polis sözcüsü suçu “kasıtlı bir vandalizm eylemi” olarak nitelendirdi.

Northumbria Bölge Polisi soruşturma başlattıklarını söyledi.

Yerel politikacı Steven Bridgett, çevrimiçi ağ X’te ağacın “kesinlikle elektrikli testereyle kesildiğini” yazdı. Doğa koruma ve miras kuruluşu National Trust, eski Twitter hesabı olan X’te, ağacın yaklaşık 200 yıldır “manzaranın önemli ve ayırt edici bir parçası” olduğunu yazdı. Daha