Olaf Scholz: Şansölye Putin şakasıyla güldürdü (Haber)

Piper

New member
Şansölye toplantısında
Scholz Putin şakasıyla güldürdü

Videoyu izleyin: Scholz, Putin hakkında şaka yapıyor – “Onunla kulübe yürüyüşü yapmazdım”

O-Ton Olaf Scholz (SPD), Federal Şansölye: “Örneğin, Avrupa’yı yönetenlerle gerçekten iyi dostluklarım var ve onlarla birlikte kulübelerde yürüyüşe çıkarım. Şey, Macron, sanırım o da gelir. Ya da İspanyol Başbakan Sanchez, o da spora ayak uydurup orada başarılı olabileceğini düşündüğüm biri. Ve birkaç kişi daha var. Şey, bu böyle. Oldukça hoş olan birçok kişi var ve açıkçası ben’ Ben şu an kiminle yürüyüşe çıkmam diyorum Putin?” Daha

Füssen’deki bir medeni diyalogda, Olaf Scholz kahkahaları onun tarafında tuttu. Başlangıç noktası, Federal Şansölye’nin hangi devlet başkanlarıyla yürüyüş yapmayı hayal edebileceği sorusuydu.

Şansölye Olaf Scholz (SPD), Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yedi günlük bir dağ yürüyüşünü hayal edebiliyordu. Perşembe akşamı Allgäu’daki Füssen’de halka açık bir tartışmada sığınaktan sığınağa böyle bir yürüyüşü büyük olasılıkla hangi kişiliklerle hayal edebileceği sorulduğunda, “Sanırım o da gelirdi,” dedi.

Scholz: Putin ile kulübe yürüyüşü yok

Scholz ayrıca İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’i sosyal demokrat olarak atadı. “Ayrıca sporda ayak uydurup orada başarılı olabileceğini düşündüğüm bir araç.” Ve sonra “oldukça iyi olan” birkaç kişi daha var. Ancak bir devlet başkanıyla yürüyüşe çıkmayacağını söyledi Scholz: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile.

Geçen yılın yazında Şansölye, eşi Britta Ernst ile Füssen yakınlarındaki Allgäu’daki Nesselwang’da yürüyüş tatiline çıktı. Bu yıl “dost Avrupa ülkelerine” gitmek istiyor. Kesin çare bilinmemektedir.

ay
DPA
Reuters

#Konular