Kanser ciğerlerini ele geçirdi: Şimdi dünyayı kansersiz dolaşıyor

Piper

New member
Videoyu izleyin: “Tümör neredeyse tüm akciğerini kapladı – şimdi dünyayı kansersiz geziyor”

Kanseri uzun süre fark edilmedi. Altı ay boyunca hiçbir doktor 24 yaşındaki Hannah Bird’e yardım edemedi.

Altı ay boyunca gece terlemeleri ve sırt ağrıları ona yoldaş oldu. Kilo verdi, deri döküntüleri, sürekli öksürük ve göğüs ağrıları yaşadı.

Bu süre zarfında Hannah, doğru teşhisi alamadan haftada üç ila dört kez farklı doktorlara gitmeye devam etti.

Ama sonunda bir doktor onun röntgenini çekip organlarını taradığında, kesinlik nihayet geri geldi.

Bu yüzden Hannah bugün insanları doktorlara karşı ısrarcı olmaya çağırıyor.

“Kendinizde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, başka bir doktordan sevk veya ikinci bir görüş isteyin.” – Hannah Kuş

Nişanından sadece haftalar sonra, 1 Nisan 2022’de Hannah’ya yaygın büyük B hücreli lenfoma teşhisi kondu. Agresif kanserdir.

Büyük soruyu sorduğunda, profesyonel bir golfçü olan 23 yaşındaki erkek arkadaşı Charlie Camper ile Paris’te tatildeydi. Ama o sırada kendini o kadar kötü hissediyordu ki bundan pek zevk alamıyordu.

“O gün kendimi o kadar kötü hissettim ki çoğu zaman uyudum.” – Hannah Kuş

Tümör sol akciğerindeydi, akciğerinin dörtte üçünü kaplıyordu ve çoktan kanserin dördüncü aşamasına ilerlemişti.

Hannah’nın bu bulguya tepkisi sürpriz olabilir.

“Benim sorunumu öğrendikleri için o kadar rahatlamıştım. Bu bir şok değildi – sonunda bir teşhis konduğu için rahatlamıştım.” – Hannah Kuş

Terapi başlayana kadar, onu o kadar da etkilememişti. Ancak bir seyahat içeriği oluşturucusu olarak onu gerçekten rahatsız eden şey, başlangıçta kanser tedavisi nedeniyle seyahat etmesinin yasaklanmış olmasıydı.

Hannah, kendisine kemoinvaziv olmayan bir immünoterapi ilacının verildiği bir klinik deneye kaydoldu. Bu, bağışıklık sisteminin kanser hücrelerini bağımsız olarak tanımasına ve saldırmasına yardımcı olur. Bu daha sonra kemoterapi ile desteklendi.

“Eylül 2022’de kemoterapiyi bitirdim, tüm kanser gitmişti, bu normal değildi. Birleşik Krallık’ta Hodgkin dışı kanseri yalnızca kemoterapi ile ortadan kaybolan tek kişiyim.”

Ekim 2022’den itibaren doktorlar nihayet onay verdi: Hannah ve erkek arkadaşı Charlie’nin bir yıl boyunca seyahat etmelerine izin verilmedikten sonra artık nereye gideceklerine kendileri karar verebilir ve yapılacaklar listesindeki yerlere seyahat edebilirler.

“Eşim, immünoterapimi bitirdikten sonra bir yapılacaklar listesi gezisi yapabileceğimi, kemoterapimi bitirdikten sonra bir tane daha ve her şey yolundayken bir tane daha yapabileceğimi söyledi. – Hannah Kuş

Hannah’nın şu anda düzenli olarak kontrol edilmesi gerekiyor, ancak randevular arasında seyahat etmesine izin veriliyor. Sadece önceden plan yapması ve acil bir durum çıkması durumunda hastaneye yakın olduğundan emin olması gerekiyor.

16 Eylül 2023’te ikisinin de evlenmesi bekleniyor.

İmmünoterapi sonrası ilk seyahati Türkiye’ye, ikincisi ise Ocak ayında Kuzey Kutup Dairesi’ne gitti. Çift balayı için Mayıs’ta Filipinler’e, Ocak 2024’te Antarktika’ya gidecek.