Güney Kore: Sanal kız grubu Mave viral oldu (Haber)

Piper

New member
Videoyu izleyin: Sanal kız grubu Mave bir sansasyon yaratıyor – “Gerçekten gerçek görünüyordu”.

HİKAYE: İlk single’ı yayınlamak, bir sanatçının hayatında büyük bir andır. Ancak Güney Kore’den gelen bu şarkıcılarla heyecan sınırlandırılmalıdır. Çünkü dört kadından hiçbiri gerçek değil. SIU, ZENA, TYRA ve MARTY MAVE’dir: tamamen bilgisayarda tasarlanmış ve Metaverse’de hayata geçirilen sanal bir K-Pop grubu. Yapay zeka için yeni teknoloji ve hareket algılama araçları, pop yıldızlarının daha doğal görünmesini sağlamalıdır. Metalocat şirketi bunun için doğru sahneyi tasarladı. Metalocat Başkanı Lee Sang-Heon “Tam olarak aynı aydınlatma konseptlerini kullandık. Bu masa benim asıl şovumuz için kullandığım masanın aynısı. Bu yaklaşımla iyi sonuçlar aldığımızı düşünüyorum ve izleyiciler sanal idollerin bunu nasıl yapabildiğini merak ediyor.” gerçek bir sahnede performans sergileyin ya da gerçek insan idoller olup olmadıklarını.” Güney Koreli yayıncı MBC’nin ilk performansından bir klip sosyal medya platformlarında viral oldu. Ocak ayının sonundan bu yana performansı çevrimiçi olarak üç milyondan fazla kişi izledi. Roh Shi-Yong, “Show! Music Core” Yapımcısı “Metaverse çağının düşündüğümüzden daha hızlı geldiğine inanıyorum. Yayıncılık açısından bakıldığında, yeni çağa olabildiğince çabuk uyum sağlama konusunda öğrenilecek çok şey vardı. uyum sağlamak mümkün. Aynı zamanda insanların neyi sevip neyi sevmediğini görmek için bir fırsattı.” Kültür eleştirmeni Lee Jong-Im’e göre, koronavirüs pandemisi sırasında K-pop hayranları yıldızlarını çevrimiçi olarak takip etmeye alıştı. Güney Kore pop müziğinin bazı hayranları en azından açık fikirli. “Gerçekten gerçek görünüyordu. Metaverse platformlarını arkadaşlarımla çok kullanıyorum, bu yüzden tanıdıklar ve onların hayranı olabileceğimi hissediyorum.” “Sanal idoller gerçek insanlardan daha iyi olabilir çünkü tüm bu skandallara kapılmazlar. Ama bence sanal insanlar hala K-pop hayranlarının ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli değil.” MAVE’nin yaratıcıları: pop grubunun sanal dünyadaki varlığını artırarak bu açığı kapatmak istiyorlar. Şubat ayında, dört şarkıcı zaten bir animasyon dizisinde görüldü. Mart ayında bir Haber oyununda görünmeleri planlanıyor. Sağlam ve hepsinden önemlisi gerçek bir hayran kitlesi oluşturmak için ihtiyacınız olan her şey.