Güneşten zehirlenen kadın gözlerini zar zor açabiliyor

Piper

New member
Videoyu izleyin: Kadın güneşten zehirleniyor ve gözlerini zar zor açabiliyor.

İngiltere’deki Stockport’tan Orla McGlynn çok uzun süredir güneş altında.

22 yaşındaki, Cornwall’da arkadaşlarıyla geçen uzun ve güneşli bir hafta sonundan sonra bir kliniğe gitmek zorunda.

Sebep: şiddetli güneş zehirlenmesinden muzdarip. Gözlerinin etrafındaki cilt iltihaplanmış ve şişmiştir.

Şu anda 2,1 milyondan fazla izlenen bir Tiktok Habersunda MyGlynn, cildinin her geçen saat daha da kızardığını gösteriyor.

“Güneş kremi sürmedim, sadece SPF’li bir nemlendirici sürdüm. Biraz aptaldım ama dersimi aldım.” — Orla McGlynn

Hastanede İngiliz kadına antihistaminik ve ibuprofen verildi. Ayrıca, garsonluk yaparken bile önümüzdeki birkaç gün güneş gözlüğü takmalıdır. Orla, hiç acı çekmeyeceğini söylüyor.

Polimorfik parlama olarak da bilinen güneş zehirlenmesi genellikle çok daha kötü olabilir.
Bu, özellikle şiddetli bir güneş yanığı vakasıdır ve iltihaplı cilde ek olarak diğer semptomlarla ilişkilidir: dehidrasyon, elektrolit tükenmesi, güneşte kızarıklık (örn. deride kurdeşen, şişlikler ve kabarcıklar), ateş ve titreme, baş dönmesi ve baş ağrısı, mide bulantısı ve Kusma.

Orla McGlynn Habersunun altında hatırlatıyor: Güneş kremi sürün ve cildinize iyi bakın! Daha