Federal Meclis: Christian Lindner bir konuşma sırasında Scholz göz bandı hakkında şaka yapıyor (Haber)

Piper

New member
Federal Meclis’te konuşma
Lindner, Scholz’un göz bandıyla ilgili şaka yapıyor: “Görüş alanı geçici olarak sağla sınırlı”

Videoyu izleyin: Lindner Federal Meclis’te Scholz hakkında şaka yapıyor – “Görüş alanı geçici olarak sağla sınırlı”.

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner (FDP): “Hepinizi, genel kurul salonunda alışılmadık bir yüz de dahil olmak üzere tanıdık yüzleri görmekten memnuniyet duyuyorum. Benim izlenimim, Şansölye’nin görüş alanının geçici olarak sağla sınırlı olduğu yönünde. muhtemelen CDU/CSU’nun Serileri’nin ön sıralarında başlayacak. Belki önümüzdeki birkaç gün içinde demokratik teselliyi bunda bulacaktır.” Daha

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, Almanya Federal Meclisi’ndeki konuşmasında Olaf Scholz’un göz bandına değindi. Bu aynı zamanda Şansölyeyi de gülümsetiyor.

Spor yaralanması nedeniyle sağ gözüne bant takmak zorunda kalan Şansölye Olaf Scholz’un (SPD) mevcut görünümü, koalisyon ortaklarının dostça alaylarına yol açtı. FDP lideri Christian Lindner Salı günü Federal Meclis’te yaptığı bütçe konuşmasının başında “genel kurul salonunda da alışılmadık bir yüz gördüğünü” belirtti. Lindner, “Şansölyenin görüş alanı geçici olarak sağla sınırlıdır” diye ekledi ve kanadın muhtemelen şansölyenin salonun sağında oturan AfD parlamento grubunu görmesini engellediğini ima etti. Maliye bakanı, “Belki de demokratik teselliyi bunda bulacaktır” dedi. Scholz’un kendisi de durumu sakin bir şekilde karşılıyor gibi görünüyor. “İyi dilekleriniz için teşekkürler, olduğundan daha kötü görünüyor!” sosyal medyada şunları yazdı: “Hasar kimde… Memleri görmek için sabırsızlanıyorum.”

Şansölye’nin göz bandı ortalığı karıştırdı

Şansölye Yardımcısı Robert Habeck (Yeşiller) ayrıca şansölyenin sakatlıklar konusundaki kötü şansı ve sıra dışı görünümü hakkında da yorum yaptı. Pazartesi akşamı düzenlenen bir etkinlikte Habeck, “Bunun tehdit edici göründüğünü düşünüyorum” dedi. yıldız Şansölye’nin görünüşü hakkında. İlk başta Scholz’un göz bandı fotoğrafının şaka olduğunu düşündü: “İlk başta bunun bir kolaj olduğunu ve komik olması gerektiğini düşündüm.” Habeck, daha sonra şansölyeye mesaj attığını söyledi. “Ona acil şifalar diledim ama göz bandının arkasında ne olduğunu sormadım.” Hükümet sözcüsü Steffen Hebestreit, şansölyenin koşullar göz önüne alındığında iyi durumda olduğunu söyledi. “O öyleydi […] Ruh hali iyi ama yine de biraz hırpalanmış görünüyor.” Fotoğraf, “Herkesin önümüzdeki bir veya iki hafta içinde nasıl göründüğüne alışabilmesi için” yayınlandı.

İlk STERN ROUND’un en iyi alıntılarını burada görün.

Bir kazadan sonra kendini küçümsemek

Scholz otomobil fuarını göz bandıyla açıyor: “Bazı rotalar için arabayı kullanmak daha iyi”

Scholz bir spor kazasında yaralandı

Sendika lideri Friedrich Merz, koşarken geçirdiği kaza sonrasında Şansölye Olaf Scholz’a acil şifalar diledi. Aynı zamanda CDU başkanı olan Merz, Pazartesi günü Birliğin ilk toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, CDU/CSU parlamento grubu adına, “Hafta sonu geçirdiği spor kazasının ardından Şansölye’ye iyi ve hızlı bir iyileşme dilemek” istediğini söyledi. Berlin’deki parlamento yaz tatilinin ardından hizip. Şunu da ekledi: “Kendisine zaten bizzat söyledim ama şu andan itibaren tekrar söylemek istiyorum: Geçmiş olsun.” CSU bölge grup şefi Alexander Dobrindt de iyileşme dileklerine katıldı.

65 yaşındaki Scholz, hafta sonu koşu yaparken düştü. Şansölye, düşüşünün ardından yüzündeki yaralanmalar nedeniyle sağ gözünün üzerine siyah bir göz bandı takıyor.

ay

#Konular