Etkileyici hızlandırılmış çekim: Bir erkek 20 yılda nasıl değişir?

Piper

New member
Videoyu izleyin: Her gün bir selfie – bu adam 20 yılda nasıl değişti.

Bazen zaman uçup gider.
Noah Kalina söz konusu olduğunda, 20 yıl sadece sekiz dakikada geçiyor.
New York’lu fotoğrafçı her gün bir selfie çekiyor – ve 11 Ocak 2000’den beri.
“Gündelik” projesinin 20. yıl dönümü için otoportreleri kurgulayarak bir film haline getirdi.
1990’larda dijital fotoğrafçılığın ortaya çıkışı bu fikir için belirleyici oldu.

“İlk kez bir dijital kamera gördüğümde, 1998’di. Bir tane olması gerektiğini biliyordum çünkü bunun sanat yaratmak için inanılmaz bir araç olduğunu biliyordum. Kolaylık ve sınırsız çekim benim için harikaydı.” – Noah Kalina, Haberler’ye karşı

Birkaç gün içinde Haber, YouTube’da 600.000’den fazla kez görüntülendi.

Çok sayıda kullanıcı, sosyal ağlardaki olağanüstü hızlandırılmış klibe yorum yaptı.

“Tepkilerin büyük çoğunluğu olumlu. Bence bu, insanların kendi ölümlülükleriyle ve hayatın ne kadar hızlı akıp gittiğiyle yüzleşmelerine olanak tanıyor. Yüzlerce insanın projenin kendi versiyonunu başlatmak için ilham aldığını biliyorum. Bence bu harika.” – Noah Kalina, Haberler’ye karşı

Noah, Stern’e günlük anlık görüntü için hatırlatıcı olarak çalar saate ihtiyacı olmadığını söyledi.

Fotoğrafları başlangıçta geceleri çekiyor, ancak şimdi fotoğraflar genellikle öğleden sonra çekiliyor.

Mevcut Haber, projenin üçüncü güncellemesidir.

Noah ilk klibi altı yıl sonra yayınlar – onu on iki buçuk yıl sonra bir başkası izler.

“Asla durmayı planlamadım ve öleceğim güne kadar da devam edeceğim.” –Noah Kalina, Haberler’ye karşı

Bu nedenle, Habernun hayranları takvimlerinde 11 Ocak 2030’u işaretlemeli – bu, projenin 30. yıl dönümünü kutladığı tarihtir. Daha