Berlin: Dişi aslan arayışı devam ediyor – bölge sakinleri endişeli (Haber)

Piper

New member
Videoyu izleyin: Berlin’de dişi aslan arayışı devam ediyor – bölge sakinleri korkuyor.

Hala iz yok. Ancak Berlin’in güneybatı ucunda kaçtığı iddia edilen dişi aslan, bu sakinlerin durumunda olduğu gibi Cuma gecesi de bir sorun oldu: “Hala biraz korkuyorum. Ama annemle babamın bana çok yakın olduğunu biliyorum.” (Anne) “Polis de orada. Bu yüzden o yatmadan önce polisin hâlâ orada olup olmadığına bakmam gerekiyordu.” (Muhabir) “Peki bugün bunu duyduğunuzda nasıl hissettiniz?” (Anne) “Eh, o kadar da kötü olduğunu düşünmemiştim. Dün gece pencereleri, kapıları ve her şeyi kapatmamız gerektiği duyurusu geldi. Ve tabii ki bunun bir hayvanla ilgili değil, insanlarla ilgili olduğunu düşündüm. Ve bunun, buralarda bir yerlerde bir dişi aslan olabileceğini bilmekten daha korkutucu olduğunu düşündüm. Ve burada, ormanda zaten bir sürü hayvan var, yani tabii ki artık öyle bir şey yok. Ama belki de o kadar anlaşılır değil. Bakalım neler olacak. Çok heyecanlıyız.” Olay yerinde büyük bir polis gücü bulunuyor ve arama çalışmalarına Cuma günü devam edilecek. Güney Berlin’deki vatandaşlar ormana girmemeleri konusunda uyarıldı. Daha