Bedava Domain Veren Siteler – Bedava Domainler İndex Alır mı?

Adanali

Member
Bir sitenin tanınabilirliği ve insanların aklında kalan en büyük kısmı domaindir. Yani Alan adı ismidir. Bu isimler tabii ki de internet aleminde ücretsiz olarak satılmıyor. Bu yüzden ücretsiz domain arayışına giriyoruz. Fakat en önemli faktörü unutuyoruz gibi, Güven faktörünü unutuyoruz.

Bazı domain uzantıları o kadar uzun zamandır kullanılıyor ki artık insanların zihinlerine güvenilir olarak kazınmış durumdalar. Bir .com uzantılı siteye güvenen kitle artık .xyz gibi domainlere güvenmemeye başladı. Bu durumdan dolayı ucuz da olsa en ünlü 3 domainden birisini seçmeliyiz. Bu üçlü kim diye sorarsanız; .com , .net ve kaliteli olarak anımsatan .org’dur.

Bütçeniz yetmiyor ya da internet üzerinden para transfer edebileceğiniz kart veya başka bir ödeme yönteminiz yoksa ücretsiz domainlere yani ücretsiz domain veren sitelere de göz atabilirsiniz. Hiç bir ücret ödemeden tam 12 ay yani 1 yıl kullanımına izin verilen ve daha sonradan ücretli olmaya başlayan domainleri seçebilir ve en gözdelerini kullanabilirsiniz.Ücretsiz Domain Veren Siteler
1 – Freenom
Ücretsiz domain veren siteler denince akla ilk gelen sitelerden birisi Freenom sitesidir. Dört farklı 2 haneli domain uzantısı veren bu sitenin 12 ay ücretsiz sunduğu domainler şunlardır.

Uzantılar: .tk , .ga, .cf , .ml

Freenom sitesine gitmek için tıklayın.

2 – Biz NF
freenom gibi aynı şekilde ücretsiz domain uzantısı sağlayan Biz NF sizlere şu uzantıları sunmaktadır;

Uzantılar: .co.nf

biznf sitesine gitmek için tıklayın.

3 – Biz LY

bizly sitesi biznf den farklı olarak daha uzun uzantılar vermektedir. Bu uzantılar şunlardır;

Uzantılar: alphennic.com , tr.joynic.com , tr.tipdots.com

bizly sitesine gitmek için tıklayın.

Ayrıca bedava domain veren siteler arasında TRCC ve freedomain sitesi de yer almaktadır. Bu sitelerden “.tr.tc” veya “.co.nr” gibi domainler de alabilirsiniz. Bu domainler ile istediğiniz projeleri gerçekleştirebilirsiniz.Bedava Domain Veren Siteler
Bedava domain veren siteler size sorunsuzca ve hızlıca bu uzantıları sağlıyor fakat en önemli noktaya değinmenin zamanı geldi. Ziyaretçiler google aramalarında site uzantınızı görüp sitenizi ziyaret eder mi? Aslında bu göreceli bir kavramdır. Herkesin sevdiği domain farklıdır fakat günümüzde .com , .net ve .org domainler o kadar yaygın ki artık bu domain uzantılarını kullanan siteler güvenilir olarak görülüyor. Bunun dışarısında olan ücretsiz domain uzantıları ise web işine girmeyenler için fantastik, web işinde olan insanlar için güvensiz ve zararlı olarak görülüyor.

Bu durumdan dolayı en iyi üçlü olan domain uzantılarından birini seçebilir ve aklınızda bu sorun olmadan işinize devam edebilirsiniz. Bedava domain veren siteler tabii ki de zararlı değil fakat bedava domainler artık iş görmüyor.

Sizler için bedava domain veren siteleri aşağıda kendimiz de deneyip sunduk. Sizlere söyleyeceğim bedava domain veren siteler kesinlikle en iyi bedava alan adı veren sitelerdir.

Bedava Domain Uzantıları İndex Alıyor mu?
Bedava domain uzantıları tabii ki de diğer uzantılar gibi sorunsuz olarak index alıyor, bu konuda sıkıntısı yok fakat şimdi bahsettiğim gibi artık insanların gözünde bedava domain uzantısı kullanan siteler çöp ya da güvensiz olarak kazınmış durumda.

Size en ucuz domain uzantısını alın demiyorum fakat en iyi üçlü olan .com , .org veya .net adreslerini godaddy veya natro gibi sitelerden güvenle alabilirsiniz.