Atlantik: Göçmenler bir geminin dümeninde 14 gün hayatta kalıyor – Avrupa yerine Brezilya (Haber)

Piper

New member
Videoyu izleyin: Göçmenler bir geminin dümeninde 14 gün hayatta kalıyor ve tehlikeli yolculukları anlatıyor.

Kurtarma, denizde geçen zorlu haftalardan sonra geldi. Nijeryalı bu adamlar 14 gün boyunca Atlantik’i bir geminin dümeninde Brezilya’ya gittiler. Temmuz ortasında, dörtlü Brezilya federal polisi tarafından Vitoria limanında keşfedildi ve onlara su ve yiyecek verildi. Mültecilerin erzakları sadece on gün için yeterliydi ve aslında daha kısa bir yolculuk için tasarlanmıştı. Roman Goimene Friday, Nijerya göçmeni: ‘Avrupa’ya gideceğimi düşündüm ve birden kendimi burada Brezilya’da, Espirito Santo, Vitoria’da buldum’. Federal polis geldiğinde, nerede olduğumu bilmiyordum. ‘Burası Brezilya’ dediler. İlk ‘Burası Brezilya’ dediler. ‘Vay burası Brezilya’ dedim. Brezilya’ya ulaştım, mutluyum. Ama bu sadece neşe değil. Yolculuğun dehşeti, kurtarmadan iki hafta sonra bile görüşmeyi etkiliyor. Nijerya göçmeni Opemiyo Yeye’ye şükürler olsun: “Benim için korkunç bir deneyimdi. İlk defa oluyordu, daha önce hiç denememiştim. Ama zaten gitmeye karar verdiğim için cesaretimi topladım. Ama kolay değil. . Deniz, gemi sallandı. Çok korkmuştum ama şimdi burada, Brezilya’dayım.” Cuma günü, bir balıkçının onu Liberya bandıralı yük gemisine götürüp dümene aldığını bildirdi. Orada, diğer üç adamı bulduğunda şaşırdı. Sadece onların önünde değil, ilk başta korkmuştu. Gemi mürettebatı tarafından keşfedilme korkusuyla kendilerini gizlemek için her fırsatı kullanmak zorunda kaldılar. Her ikisi de kendi ülkeleri Nijerya’daki durumu kendileri için umutsuz olarak nitelendiriyor. Brezilya’da şimdi sığınma ve yeni, daha iyi bir yaşam umuyorlar, bu arada denizdeki iki hasta arkadaşı Nijerya’ya döndü. Daha