'Ather'in pazarlaması berbat ama…': Nikhil Kamath, EV scooter'da indirim almadığını açıkladı | Trend

Piper

New member
Zerodha'nın kurucu ortağı Nikhil Kamath, elektrikli araç (EV) üreticisi Ather Ener'e yatırım yapma kararını ve markanın kendi ürünlerini pazarlamadaki eksikliklerine rağmen, EV alanındaki yan oyunculardan gelen tutarlı geri bildirimler nedeniyle neden bu şirkete yatırım yaptığını açıkladı.


Nikhil Kamath geçen yıl bir Ather EV satın aldı. (Instagram/nikhilkamathcio)

Kamath, geçen yıl Ather Energy EV scooter satın alma deneyimini anlatmak üzere yola çıktı.

“Her birimizin artıları ve eksileri var, Ather'in pazarlaması boktan ama ürünü harika (üzgünüm Tarun). Not: Bu scooter'ı MRP'den aldım, Tarun (Mehta) bana indirim bile yapmadı,” dedi Kamath Pazartesi günü Instagram ve X'te (eski adıyla Twitter) yaptığı bir paylaşımda şaka yollu.

“Ather Energy ile olan hikayem, geçen yıl bir ara EV sektörüne karşı iyimser olmaya başlamam ve ilginç içgörüler bulmamla başladı.”

(Ayrıca Okuyun: Bengaluru'lu damat baraat'ta at yerine elektrikli scooter'ı tercih etti, CEO'su şirketin bunu nasıl başardığını anlattı)

Nikhil Kamath'ın Instagram'daki paylaşımına bir göz atın:


Nikhil Kamath, “Her zaman berbat pazarlamaya sahip harika ürünleri seçeceğim, umarım satışlar üründen daha kolay çözülebilir.” dedi.

Başbakan Narendra Modi'nin “Hindistan'da Üret” kampanyasını tanıtan Bengaluru merkezli girişimci, daha fazla Hintlinin yabancı markalar yerine Hint markalarını satın almayı tercih etmesini istediğini vurguladı.

Nikhil Kamath, sosyal medya paylaşımında, “Yabancı franchise'ın yeteri kadarı 'daha iyi'; kıyafetler, mücevherler, yiyecekler, otomobiller, içerikler, ayakkabılar ve hemen hemen her şey” ifadelerini kullandı.

(Ayrıca Okuyun: Milyarder Nikhil Kamath'ın Delhi'deki içki baronunun evindeki yemeği Rolls Royce ve Bentley ile sona erdi: 'Bangalore ve Delhi')

Economic Times'ın nisan ayındaki haberine göre milyarder, Ather Energy'nin hisselerinin önemli bir kısmını Flipkart'ın kurucu ortağı Sachin Bansal'dan satın aldı.

37 yaşındaki Nikhil Kamath, 3,1 milyar dolarlık net servetiyle Forbes Milyarderler Listesi 2024'e göre Hindistan'ın en genç milyarderleri arasında yer alıyor. Net serveti 2023'te 1,1 milyar dolardan 2024'te 3 milyar doların üzerine çıktı.